אנו מאמינים שלכל
אחד ואחת הזכות ללמוד, להגשים
ולהשפיע

קו הזינוק

על התוכנית

Shotfuyot Logo

תוכנית קו הזינוק פועלת לאיתור, להכשרה ולרישות של בני נוער וצעירים מוכשרים מהפריפריה החברתית והגיאוגרפית בישראל שישמשו כעתודה למנהיגות חברתית ערכית, מגוונת ופורצת דרך

מודל קו הזינוק טווה רשת של צעירים מחוללי שינוי, המבקשים לקרוא תיגר על תבניות מחשבה ופעולה המגדילות את הפערים החברתיים בישראל.

ההרשמה בעיצומה !

מטרות התוכנית

  1. פיתוח מנהיגות המוכשרת לקדם שינויי עומק במציאות הישראלית.
  2. עידוד יזמות ואקטיביזם בקרב מנהיגים חברתיים.
  3. רישות צעירים מובילים הפועלים בפריפריה הגיאו-חברתית.

אופן הפעולה

תוכנית קו הזינוק מלווה את משתתפיה לאורך שנים, בשלושה שלבים:

בשלב א’, מכיתה י’ ועד סיום בית ספר תיכון, מעמיקים ומחזקים המשתתפים את זהותם האישית והחברתית ומפתחים, באמצעות התנסויות מגוונות, מסוגלות מנהיגותית ותודעה חברתית ביקורתית. המשתתפים לוקחים חלק במפגשים קבוצתיים שבועיים ובסמינרים בשטח. בשנים אלו הם נחשפים למודלים חדשניים של מנהיגות, מתנסים ביזמות חברתית ובאקטיביזם.

בשלב ב’, המתרחש במהלך השירות הצבאי או הלאומי ובתקופת הלימודים האקדמיים, נערכות הכשרות המעמיקות את התודעה החברתית והאקטיביזם והמשתתפים זוכים לליווי אישי מתמשך.

בשלב ג’ זוכים המשתתפים לסיוע בתכנון מסלול חייהם בהתאם לרצונותיהם בשוק העבודה או באקדמיה, באמצעות מסלולים לפיתוח אישי-מקצועי ולמימוש הערכים שרכשו בתוכנית. בין המסלולים העומדים לרשותם פועלים חממת יזמות מלגאית, ליווי פרטני, פרקטיקום חברתי בארגונים שותפים, מנטורינג והכשרות שונות. התוכנית מספקת לבוגריה רשת תמיכה וקשרים כדי להבטיח את הצלחתם.

 

תוכנית קו הזינוק פועלת בחמישה אזורים גיאוגרפיים:

  • הגליל העליון
  • הגליל המערבי
  • ירושלים
  • מרכז הארץ
  • הנגב המזרחי

שגרירי רוטשילד במספרים

700
700
איש השתתפו
בתוכנית מאז
הקמתה
29760
29760
שעות פעילות חברתית
התקיימו בתוכנית
18350
18350
אנשים הושפעו
מהתוכנית
*נכון לשנים 2017-2018