פעולותיה של הקרן
מעצבות את פניו
של דור ההמשך לחלוצי ישראל

אודות קרן אדמונד דה רוטשילד

קרן אדמונד דה רוטשילד (ישראל) פועלת ליצירת חברה ישראלית צודקת, מלוכדת ומשתפת, ומניעה תהליכים עמוקים של שינוי חברתי במטרה לקדם את המצוינות, הגיוון והמנהיגות באמצעות ההשכלה הגבוהה. כממשיכת דרכה של מורשת פילנתרופית בת 140 שנים, מגשימה הקרן את המחויבות ארוכת השנים של משפחת רוטשילד לרוח החלוצית של מדינת ישראל ומשקיעה בסוכני שינוי ובקידום החלוצים החדשים שלה.

הקרן, הפועלת במסגרת הרשת הבינלאומית של קרנות אדמונד דה רוטשילד ברחבי העולם, יוזמת עשרות פרויקטים חדשניים ברחבי הארץ שמטרתם לצמצם את הפערים בחברה ולטפח מנהיגות צעירה.

פעולותיה של הקרן למיצוי ההשכלה הגבוהה בקרב קהילות רבות ככל האפשר, לקידום מחקר אקדמי חדשני, לקידום השפעה ומעורבות חברתית באמצעות אמנות, להשקעה במודלים כלכליים-חברתיים פורצי דרך ולטיפוח מנהיגות צעירה ומחויבת, משפיעות על חייהם של עשרות אלפי אנשים ומעצבות את פניו של דור ההמשך לחלוצי ישראל וליזמיה.

החזון שלנו

מתוך אמונה בכוחו של הפרט לחולל שינוי, ומתוך מחויבות ותחושת אחריות לרוח החלוצית של מדינת ישראל, חרטה קרן אדמונד דה רוטשילד על דגלה להעצים, לחבר, לקדם ולטפח את הקבוצות השונות המרכיבות את החברה הישראלית.

אנו מאמינים שפסיפס הזהויות המרכיב את החברה הישראלית הוא הזדמנות יקרת-ערך לפיתוח מרקם חיים עשיר ותוסס, המוליד – מתוך השונות והשותפות – חברה בריאה ומתקדמת שבה מועצם הטוב המשותף. אנו משוכנעים כי ביסוס והעמקה של ערכים הומניים, לצד העמקת הידע וחתירה למצוינות, יביאו לכינונה של חברה ישראלית מלוכדת ומשגשגת.

תחומי הפעילות של הקרן

כדי לממש את חזונה ולהעמיק את השפעתה על החברה הישראלית פועלת קרן אדמונד דה רוטשילד בחמישה תחומים:

הקרן במספרים

40000
40000
משתתפים בתכניות הקרן
1000
1000
מקבלי
מלגות
37
37
מוסדות אקדמיים
6
6
משרדים ממשלתיים
100000
100000
שעות של פעילויות חברתיות
*נכון לשנים 2017 ו-2018

דבר היו"ר

לכל אחת ואחד מאיתנו תפקיד בבניית עולם טוב יותר. לקרנות אדמונד דה רוטשילד מסורת פילנתרופית רבת שנים, אשר מבוססת על מחויבותה של משפחתנו לאחריות חברתית ולקידום הידע; מסורת שעיצבה את התפקיד שנטלנו על עצמנו בסיוע בהתפתחותם של צעירות וצעירים, בעידוד המצוינות וביצירת פתרונות חדשניים לאתגרים עכשוויים. הרשת העולמית של הקרנות שלנו פועלת להבטיח שחזונה של משפחת רוטשילד יתורגם להישגים מתמשכים בתחומי המדע, האמנות, החינוך והיזמות.
בישראל, חזון זה בא לידי ביטוי במעורבותה של משפחתנו במאמץ החלוצי מאז המאה ה-19 ועד היום. "הנדיב הידוע" ייסד את הברית האיתנה בין משפחת רוטשילד למולדת העם היהודי כאשר השקיע בצעירים ובצעירות חדורי התלהבות שחלמו חלום. הוא האמין בכוחו של החזון ליצור שינוי, ועל כן עבד ללא לאות כדי להעניק לחלוצי החלום הזה הכשרה, הכוונה ותמיכה כספית. היום, משפחתנו תומכת בחלוצים החדשים, צעירים וצעירות החולמים לכונן בישראל חברה משותפת, משגשגת וצודקת, שערכים כמו שוויון הזדמנויות, מצוינות וחדשנות הם נר לרגליה.
קרן אדמונד דה רוטשילד פועלת בהתמדה כדי להבטיח את הגשמת החזון בהישגים ארוכי טווח. האנשים שבהם אנו מאמינים והפרויקטים שבהם אנו תומכים ממחישים בצורה הטובה ביותר את האמונה שלנו ברוח האדם, את החתירה שלנו למצוינות ואת השאיפה שלנו לקיים בישראל חברה שוויונית, משתפת ומלוכדת.

בנימין ז"ל ואריאן דה רוטשילד

"האנשים שבהם אנו מאמינים והפרויקטים שבהם אנו תומכים ממחישים בצורה הטובה ביותר את האמונה שלנו ברוח האדם ואת השאיפה שלנו לחברה שוויונית, משתפת ומלוכדת"

בעלי תפקידים

עו"ד טל שגיא פארן
מנהלת הקרן
אלי בוך
מנהל פילנתרופיה
אייל איטון
סמנכ"ל כספים
ורדית גילאור
מנהלת תחום מצוינות אקדמית
דנה בר
מנהלת תחום מיצוי השכלה גבוהה
אחמד מואסי
מנהל תחום חברה ערבית
ברק דרור ונדרמן
מנהל תחום מנהיגות
אייל חדד
מנהל חשבונות ראשי ובקר תרומות
איריס ניצני אביבי
מנהלת מרכז אדמונד דה רוטשילד ותחום האמנות
אביתר אלעד
מנהל שיווק ותקשורת
טובה בן שלום
מנהלת אדמיניסטרטיבית
אדוה רז-אלחלל
מנהלת תפעול מענקים
סופיה פקס
מנהלת תפעול מרכז אדמונד דה רוטשילד
רוול חחיאשווילי
מנהל מערכות מידע
ניצן ראובן
מנהלת חשבונות
  • הברונית אריאן דה רוטשילד, יו"ר
  • מיקי קליגר, סגן יו"ר
  • אלון פומרנץ
  • עמליה אברמוב
  • קרין ג'סטין
  • זיו ארז