ארגון שותפויות אדמונד דה רוטשילד:
הדור הבא של מנהיגות ישראלית

אודות שותפויות רוטשילד

ארגון שותפויות אדמונד דה רוטשילד הוקם על ידי קרן אדמונד דה רוטשילד בשנת 2016, במטרה לשמש כזרוע החברתית של הקרן.
הארגון מאתר ומכשיר צעירים וצעירות מובילים ובעלי פוטנציאל,  בעיקר מהפריפריה החברתית-גאוגרפית, בשאיפה לבסס את הדור הבא של מנהיגי ישראל על תפיסות עולם חברתיות ועקרונות הומניים – צמצום פערים, שוויון הזדמנויות, סולידריות וכבוד הדדי.

התוכניות שמפעיל הארגון משלבות בין הצורך בהרחבת ההשכלה והידע לבין השאיפה לפתח ולתמוך באקטיביזם חברתי ובמסוגלות אישית. הארגון מלווה את משתתפי התוכניות, מכוון אותם ומקנה להם כלים אישיים וקבוצתיים להשפעה. דגש מיוחד מושם על גיוון חברתי, ומשתתפי התוכניות מגיעים מכל מגזרי החברה  בישראל, מהגליל בצפון ועד הנגב בדרום.

כיום מפעיל ארגון שותפויות אדמונד דה רוטשילד שש תוכניות מרכזיות, שבהן משתתפים מאות צעירים בכל שנה:

  • קו הזינוק
  • שגרירי רוטשילד
  • רוטשילד – תוכניות הצוערים (השלטון המקומי, אסטרטגיה ותכנון אורבני, חינוך בלתי פורמלי)
  • תקווה ישראלית באקדמיה
  • מסאר
  • מובילים באקדמיה

חזון שותפויות רוטשילד

אנו שואפים לחברה ישראלית בריאה ומתקדמת, שבה לכל אחד ואחת סיכוי שווה להשפיע, להצליח ולהגשים – ללא קשר להשתייכות מגדרית, גיאוגרפית, אתנית, תרבותית או דתית.

לפיכך, בחרנו למקד את מאמצינו בטיפוח צעירים מובילים, בעיקר מן הפריפריה החברתית והגיאוגרפית של ישראל. בצעירים אלו אנו רואים חלוצים, השואפים להשפיע על מציאות חייה של החברה הישראלית במאה ה-21. יחד, הם מהווים קבוצה שהשקעה בה תניב את התשואה הגבוהה ביותר לקראת הגשמת חזון שוויון ההזדמנויות והחיים המשותפים.

אנו רואים את מאות בוגרי ובוגרות התוכניות שלנו מגשימים את הייעוד שלנו וטווים יחד רשת חברתית משמעותית של מנהיגות מחוללת שינוי, המגיעה לעמדות השפעה ופועלת יחד כדי לקדם חברה משותפת ושוויון הזדמנויות. אנו גאים על שארגונים רבים מהמגזר הציבורי, העסקי, האקדמי והחברתי בוחרים לחבור אלינו בעשייה משותפת, במטרה לשנות את המציאות הישראלית ולבסס בה מודל בר קיימא לחיים משותפים.

 

שותפויות במספרים

1200
משתתפים
383
מקבלי מלגות
1,508,976
שעות עשיה
חברתיות
106
סטודנטים לתואר שני
445
מקבלי מלגות
* נכון לשנת 2021

איך צומחת מנהיגות