דאבל אימפקט

הפודקאסט שיגלה לכם את כל מה שאתם צריכים לדעת על יזמות והשקעות אימפקט בארץ ובעולם.
בדאבל אימפקט נראיין אנשי מקצוע בתחום, משקיעות ויזמים, ונצלול יחד לעולמות יזמות האימפקט – שם ערך כלכלי וערך חברתי נפגשים

מנחה – אלינה שקולניקוב, מפיק – עידן מגידיש,  ע. הפקה – רות מואטי, עורך סאונד – אסף רפפורט, פתיח ושיווק – אביתר אלעד. הפודקאסט הוקם בשיתוף פעולה בין קרן אדמונד דה רוטשילד ואימפקט ניישן ומוקלט באולפני גוגל קמפוס

הפרקים

32:32

פרק #22

ממוגבלות להזדמנות: חדשנות אימפקט טכנולוגית פורצת את גבולות הגוף, הדמיון והשוק

מירי ברגר+ אריה מלמד יקל

טכנולוגיה מסייעת מטרתה לתת פתרונות טכנולוגיים לקשיים רפואיים מגוונים - בעידן בו תוחלת החיים נוסקת, הדרישה לפתרונות יצירתיים וטכנולוגיים כדי להקל ולשפר את חיי היום-יום של המונים, היא אדירה! בפרק התארחו מירי ברגר, מנכ"לית ומייסדת שותפה של sixdegrees ואריה מלמד יקל, מנהלת חדשנות בבית חולים אלין. אז כמה גדול פוטנציאל העסקי לטכנולוגיה מסייעת עבור מטופלים ואנשים עם מוגבלויות? האזינו לפרק וגלו!
הורדה
יותר פירוט
27:37

פרק #21

שווקים בעולם מתפתחים ומתעוררים – האם המגזר העסקי והטכנולוגיות הישראלית יגיעו לכל העולם?

אריה דובוב + חגית פרויד

השווקים המתפתחים הם עולם מלא בהזדמנויות ובאתגרים - שנים רבות נהגו לחשוב כי רק הפילנתרופיה וארגונים ללא מטרות רווח יוכלו לסייע ולפעול בזירה המתפתחת. הפעם אירחנו את אריה דובוב, מנהל תכנית TOV של ארגון הג'וינט וחגית פרויד, מנהלת תוכנית פירס לחדשנות גלובלית. שאלנו אותם כיצד חיבור המגזר העסקי, המצאת שיטות מימון חדשות ושימוש בטכנולוגיה ישראלית יכולים לייצר רווח לצד פתרונות לבעיות המדינות המתפתחות. האזינו לפרק וגלו מהם הטרנדים הבולטים שחייבים לעקוב אחריהם?
יותר פירוט
28:01

פרק #20

איך משנים את פני השכונה בלי לפגוע בתושביה המקוריים? מכניסים אימפקט לנדל״ן!

אביטל בלונדר + דן שפי

תחום הנדל"ן מוכר לנו כתחום עסקי בו שורת הרווח מובילה את הפעילות. איך ניתן לרתום את יזמי הנדל"ן למטרות התחדשות עירונית וקידום מוביליות חברתית תוך הגנה על אוכלוסיות מוחלשות? אביטל בלונדר, מנכ"לית ג'ינדאס ודן שפי, מנהל פיתוח והשקעות בקרן JTLV הגיעו לספר על העשייה המשותפת, שבירת מיתוסים והאתגרים הייחודים של תחום הנדל"ן בעולם האימפקט.
יותר פירוט
27:40

פרק #19

מה תפקידה של הממשלה בקידום תעשיית האימפקט בישראל?

היא-לי הירט + פטריסיה ליהיא אנגל

בפרק הפותח של העונה הרביעית, התכנסנו לדבר דווקא על מקום הממשלה בקידום תעשיית האימפקט בישראל. בפרק התארחו היא-לי הירט ופטריסיה ליהיא אנגל שסיפקו לנו הצצה לעולמה של רשות החדשנות - מה האתגרים והפעולות שהרשות עושה בנוגע לאתגרים החברתיים-ציבוריים בישראל ואיך הרשות וממשלת ישראל ניגשות אל השווקים המתפתחים ומביאות את האימפקט הישראלי ליבשות נוספות. האם מהפכת האימפקט אחרי הכל תובל ע"י המגזר הציבורי והממשלות? האזינו לפרק ותגלו.
יותר פירוט
25:05

פרק #18

מי שולט בעולם? דבורים! ודרך אגב, הן השקעת אימפקט מעולה!

ניקי ניופילד + סער ספרא

מה משותף לאנג'לינה ג'ולי, מורגן פרימן והיזם הישראלי סער ספרא? כולם מנסים להציל את דבורי העולם. וסער אפילו מצליח. משקיעת האימפקט ניקי ניופילד, שותפה מייסדת של Arc Impact, וסער ספרא, מנכ"ל ומייסד שותף של BeeWise, משוחחים איתנו על עולם ההשקעות בנות הקיימא דרך עדשת הסטארט-אפ הישראלי המצליח של סער, שמהווה דוגמא נהדרת לרווח מעשיית טוב.
הורדה
יותר פירוט
30:35

פרק #17

מה קורה כשגוגל מחליטה למנף בינה מלאכותית כדי לעשות טוב?

ארווין בוטבול + עדנאן ג'אבר + גיל בלומנפלד

מדוע מאמינה גוגל שאפשר וצריך להשתמש בבינה מלאכותית כדי ליצור שינוי חברתי חיובי? ומה זה בכלל AI for Good בהקשרים תרבותיים וגיאוגרפיים שונים? בפרק זה, ארווין בוטבול מגוגל מסביר את האסטרטגיה הגוגלית, "AI for Good", באמצעות דוגמא יוצאת דופן מהאקו סיסטם המקומי שלנו, יחד עם עדנאן ג'אבר, מייסד-שותף של Yalla Reyada וגיל בלומנפלד, מנכ"ל Otarki.
יותר פירוט
28:52

פרק #16

כמה מתוק הולך להיות העתיד של מיזמים בני קיימא?

ונסה ברטרם + ד"ר אילן סמיש

עד כמה אנו קרובים ליכולת להחליף רכיבי מזון מזיקים בחלבונים בריאים ומעוצבים? האם משקיעים יכולים להרוויח מפתרון אחוז אחד של האתגרים הגלובליים הגדולים ביותר?

ונסה ברטרם, מנהלת שותפה ב- ZORA, וד"ר אילן סמיש, מייסד ומנכ"ל חברת אמאי (Amai Proteins), מסבירים את עולמן המרתק של השקעות בנות קיימא שמטרתן השגת תזונה בת קיימא. עם בונוס מיוחד – בחנו את עצמכם: האם אתם טועמי-על (supertasters)?

יותר פירוט
26:16

פרק #15

האם ארגוני המגזר השלישי יכולים לייצר רווח עבור משקיעי אימפקט?

דליה בלק + קרן גרינגרס

איך אפשר לחולל מהפכה בְּחלל – ולהפוך אותו ממועדון חשפנות למרכז חברתי ללא כוונת רווח? וכיצד ניתן להפוך אותו ממלכ"ר למיזם אימפקט? האם קרנות אימפקט יכולות להשיג את ה- ROI הצפוי באמצעות השקעה במהפכים מסוג זה? ומה מרוויחים שני צדדיו של המטבע מהקשר ביניהם? דליה בלק, מייסדת ומנכ"לית Weave Impact, וקרן לביא-גרינגראס, מנכ"לית Social Space, מתייחסות לשאלות אלה ולרבות אחרות במהלך הפרק. (הפרק באנגלית)
יותר פירוט
22:45

פרק #14

כיצד יכולות חברות ניהול ההשקעות הגדולות ביותר ליצור את האימפקט הגדול ביותר?

קרן קרניול-טמבור

כיצד רואות חברות ניהול השקעות בין-לאומיות את מהפכת האימפקט? האם קיימות בתחום הזדמנויות כלכליות אמיתיות? ומה צופן העתיד להשקעות בנות-קיימא? בפרק זה של דאבל אימפקט, העניקה לנו קרן קרניול-טמבור, מנהלת משותפת להשקעות בנות-קיימא בקרן הגידור ברידג'ווטר, מבט ייחודי על ESG ועל אימפקט מנקודת ההשקפה של משקיע מוסדי בין-לאומי. (הפרק באנגלית)
הורדה
יותר פירוט
22:12

פרק #13

אבי השקעות האימפקט בעולם מגיע ל"דאבל אימפקט" לדבר על עתיד המהפכה

סר רונלד כהן

בפרק הפותח את העונה השלישית והבינלאומית שלנו, הייתה לנו הזכות לארח את סר רונלד כהן, אבי מהפכת השקעות האימפקט. השיחה איתו עסקה בעבר, בהווה ובעתיד התחום. הראיון הוא הזדמנות נפלאה לשמוע ישירות מבכיר מומחי האימפקט בעולם – מה מעסיק אותו בימים אלה? וְלמה כדאי לכולנו לשים לב? סר רונלד הוא – בין היתר – יו"ר ה- GSG, מחברו של רב המכר Impact, איש חזון ויושב הראש של הארגונים המובילים בתחום – Big Society Capital, Social Finance, Portland Trust ו- Bridges Fund Management. (הפרק באנגלית)
יותר פירוט
32:52

פרק #12

פרק מיוחד: כולם מדברים על סביבה (סוף סוף), אף אחד לא מדבר על צדק?

גלית פלצור + שי ביאליק

בשבועות האחרונים מצבו של כדור הארץ מככב בכותרות ולכן החלטנו להקדיש לו פרק מיוחד עם שתי מומחיות מובילות בתחום: גלית פלצור כלכלנית מומחית לניהול סיכונים לתאגידים מאסונות טבע ואירועי קיצון ושי ביאליק מנהלת קיימות ואתיקה בקבוצת שטראוס. נשאל מדוע חברות חייבות להתחשב בסביבה כדי להיות רלוונטית? מהם סיכונים סביבתיים ואיך הם משפיעים על כל אחד ואחת מאיתנו? סביבתי זה בכלל כלכלי? ואיך בכלל מפתחים מומחיות בתחום הסביבתי?
יותר פירוט
32:52

פרק #11

כשאימפקט פוגש ענקית טכנולוגיה גלובאלית

רז בכר + ענבל צפיר + עידן מאיר

מדוע מיקרוסופט החליטו להתמקד דווקא במיזמי אימפקט וללוות סטראטפים צעירים בדרך להפוך את העולם למקום טוב יותר? מה הקשר בין הפרשות וגינליות לאימפקט? ואיך עיוורים יכולים לראות שלטי רחוב? שיחה עם רז בכר מנהל הפעילות של מיקרוסופט לסטראטאפים בישראל, ועם נציגי שניים מהסטארטאפים בתכנית של החברה, ענבל צפיר לביא מנכ"לית חברת ג'ינה לייף ועידן מאיר - מייסד שותף ומנכ"ל של right-hear
יותר פירוט
26:46

פרק #10

מה קורה כשאקטיביסטית סביבה ויזם אנרגיה מתחתנים? נולדות קרנות אימפקט

נועה ויובל מעוז

 

איך עושים אימפקט בנדל"ן? כיצד דווקא אימפקט עוזר ליזמים ומשקיעים לראות הזדמנויות עסקיות, מפחית סיכונים ופותח דלתות? ומה הקשר בין יוגה ורוחניות למשקיעי אימפקט? דאבל אימפקט זוגי, עם נועה ויובל מעוז, זוג בחיים ובעולם האימפקט, מקרן גנדיר, פרוסיד וקרן הדרים.

 
יותר פירוט
34:42

פרק #9

3 תכניות יזמות האימפקט המובילות בארץ מגיעות לאולפן

פולה ברקן+חולוד עיוטי+חן שמילו

איך מנגישים יזמות לפריפריות גיאוגרפיות וחברתיות ומצמיחים משם את הדור הבא של היזמים? כיצד מעודדים ומפתחים יזמות שבאה לעשות אימפקט בחברה הישראלית בחייהם של אוכלוסיות מוחלשות בחברה הישראלית? ואיך מסייעים בוגרי 8200 בפתרונות טכנולוגיים לבעיות חברתיות וסביבתיות גלובליות? שיחה עם 3 נציגים מהארגונים בוני הקהילה המשמעותיים בארץ בתחום האימפקט: פולה ברקן, מנהלת פיתוח מיזמים בכוורת, חולוד עיוטי, מנכ"לית משותפת בפרזנטנס וחן שמילו מעמותת בוגרי 8200

יותר פירוט
26:05

פרק #8

רווח חברתי לצד רווח כלכלי – אמת או אגדה?

אלה אלקלעי + נגה לבציון נדן

האם בית השקעות יכול בכלל להיות חברתי, ומדוע שיעשה דבר כזה? מה קרה בשנתיים האחרונות שיותר ויותר משקיעי ענק נכנסים לתחומים החברתיים? האם האמירה שחברה שעושה טוב לסביבה תהיה פחות טובה כלכלית, היא סטיגמה או אמת? ומה יקרה בעתיד לחברות ללא אחריות תאגידית ומדידה שלו בדו"ח ESG? שיחה עם אלה אלקלעי, מנהלת אחריות תאגידית בIBI וראש שדולת הנשים, ונגה לבציון נדן, מנהלת שותפה ב value 2 ומנכ"לית green eye.
יותר פירוט
28:00

פרק #7

הכוכב הבא: כיצד משתקפת תעשיית האימפקט בתקשורת הישראלית?

אמיתי זיו

מהם האתגרים שיש לסטראטאפי אימפקט בדרך למודעות ציבורית כדי להיות הכוכב העולה הבא? נשאל את אמיתי זיו, כתב ההייטק הותיק של דמרקר כיצד נראה עולם האימפקט מנקודת מבטו, כיצד התעשיה הישראלית משתקפת בתקשורת, ומה צריכים הטרנדים בתחום האימפקט לעשות כדי להופיע בשער של דמרקר? וגם : האם הברון רוטשילד היה משקיע האימפקט הראשון? ומה הכי עצבן את אמיתי זיו בפודקאסט שלנו?
יותר פירוט
26:02

פרק #6

ענקי האקו סיסטם משתפים פעולה

ניר שמעוני + ג'ידא רינאוי

בפרק זה נתמקד בשני ארגוני האקו סיסטם המובילים בעולמות האימפקט – נדבר על התפתחות האקו סיסטם הישראלי משנה לשנה – על כל מה שחדש ומרגש. בשיחה אישית ומקצועית, ניר שמעוני מנכ"ל שותף ב Tech For Good וג'ידא רינאוי זועבי מנהלת אקטו יספרו לנו על המסע מהעולם החברתי והעסקי עמוק לתוך עולמות יזמות האימפקט.
יותר פירוט
31:41

פרק #5

איפה הכסף הגדול?

אירה פרידמן +גת מגידו

בפרק הזה נעמיק את ההבנה שלנו במשמעות של המילה "השקעות אימפקט" – כמה כסף יש בתחום? איך משקיעים? במה משקיעים? ואיפה יש את פוטנציאל ההון הגדול ביותר.

אירה פרידמן VP ב Social Finance Israel תסקור את סוגי המשקיעים, סוגי ההשקעות וההזדמנויות העומדות בפני משקיעים היום.

גת מגידו מנהלת השקעות ראשית בפסגות תעמיק באפשרויות שעומדות היום בפני משקיעי הענק – המשקעים המוסדיים ולמה השקעות אחריות הן חשובות ופעמים רבות טובות יותר.

יותר פירוט
29:25

פרק #4

כשארבעה ארגונים חוברים יחד לאימפקט משותף

יואל חשין + שחר בוצר

קבוצה שכולה אימפקט: בפרק נראיין שניים ממובילי השקעות האימפקט בישראל, יואל חשין מייסד 2B group ושחר בוצר, שותף מנהל ב 2B Community ונשאל אותם איך בונים קבוצה שמורכבת מארבעה גופי השקעה והשפעה בתחום האימפקט שכולם יחד מוכיחים ש"עסק מטיב הוא עסק מניב".נשמע מהם על ה"למה – מה – ואיך" הקבוצה מצליחה יחד להוביל השפעה חברתית וסביבתית משמעותית בארץ.
יותר פירוט
26:54

פרק #3

הכירו את קרן האימפקט הראשונה בארץ

ססיל בליליוס + ניצן גל

בפרק נדבר עם חלוצת האימפקט הישראלי ססיל בליליוס מ- Impact First אשר תסקור את התפתחות התחום בארץ ובעולם כפי שהקרן הראשונה בתחום בארץ חוותה אותו. נכיר גם את ניצן גל, יזמת שותפה ומנכ"לית Clique.AI, חברת פורטפוליו שעוסקת בפיתוח קהילות חכמות (באמת) ונבין מה זה אומר?

יותר פירוט
27:56

פרק #2

הכירו את קרן האימפקט הגדולה בישראל

סנדרין מונטסמה + ערן פולק

בפרק נכיר את סנדרין מונטסמה מקרן השקעות Bridges, קרן השקעות האימפקט הגדולה בישראל. יחד אתה נלמד על תהליכי קבלת ההחלטות של הקרן והמצפן הערכי שלה. נכיר גם חברת פורטפוליו של הקרן - Ndrip סטארט-אפ אימפקט שעושה מהפכה בתחום ההשקיה בעולם ובשיחה עם המנכ"ל ערן פולק נעמיק בנקודת מבטו של היזם.
יותר פירוט
13:00

פרק #1

מה זה בכלל כל האימפקט הזה?

אלינה שקולניקוב

בפרק המבוא נלמד את כל המושגים הבסיסיים בתחום יזמות האימפקט, נשאל האם אפשר לנפץ את הסטיגמה שרווח כלכלי ורווח חברתי לא יכולים ללכת ביחד? נבין איך יזמות אימפקט יכולה להיות הנגשה של מים וסבון לשטיפת ידיים באיזורים כפריים בהודו, או יצירת שכירות מבוקרת בפרוייקטים של נדל"ן. נבדוק כמה מפותח התחום בישראל, ונשמע לאן הולך העולם. מוזמנים להאזין וללמוד - איך אפשר להפוך את העולם לטוב יותר?
יותר פירוט

חומרים רלוונטיים

דו"ח אימפקט שנתי

דו"ח המפרט את פעילות הקרן בהתפלגות לפי חברות

דף הפייסבוק של אימפקט ניישן

דו"ח המפרט את פעילות הקרן בהתפלגות לפי חברות

תוכניות הקרן בתחום האימפקט

הכירו את התוכניות של קרן אדמונד דה רוטשילד לקידום האימפקט