דאבל אימפקט

הפודקאסט שיגלה לכם את כל מה שאתם צריכים לדעת על יזמות והשקעות אימפקט בארץ ובעולם.
בדאבל אימפקט נראיין אנשי מקצוע בתחום, משקיעות ויזמים, ונצלול יחד לעולמות יזמות האימפקט – שם ערך כלכלי וערך חברתי נפגשים

מנחה – אלינה שקולניקוב, מפיק – עידן מגידיש, עורך סאונד – אסף רפפורט, פתיח ושיווק – אביתר אלעד

הפודקאסט הוקם בשיתוף פעולה בין קרן אדמונד דה רוטשילד ואימפקט ניישן ומוקלט באולפני גוגל קמפוס

הפרקים

34:42

פרק #9

3 תכניות יזמות האימפקט המובילות בארץ מגיעות לאולפן

פולה ברקן+חולוד עיוטי+חן שמילו

איך מנגישים יזמות לפריפריות גיאוגרפיות וחברתיות ומצמיחים משם את הדור הבא של היזמים? כיצד מעודדים ומפתחים יזמות שבאה לעשות אימפקט בחברה הישראלית בחייהם של אוכלוסיות מוחלשות בחברה הישראלית? ואיך מסייעים בוגרי 8200 בפתרונות טכנולוגיים לבעיות חברתיות וסביבתיות גלובליות? שיחה עם 3 נציגים מהארגונים בוני הקהילה המשמעותיים בארץ בתחום האימפקט: פולה ברקן, מנהלת פיתוח מיזמים בכוורת, חולוד עיוטי, מנכ"לית משותפת בפרזנטנס וחן שמילו מעמותת בוגרי 8200

יותר פירוט
26:05

פרק #8

רווח חברתי לצד רווח כלכלי – אמת או אגדה?

אלה אלקלעי + נגה לבציון נדן

האם בית השקעות יכול בכלל להיות חברתי, ומדוע שיעשה דבר כזה? מה קרה בשנתיים האחרונות שיותר ויותר משקיעי ענק נכנסים לתחומים החברתיים? האם האמירה שחברה שעושה טוב לסביבה תהיה פחות טובה כלכלית, היא סטיגמה או אמת? ומה יקרה בעתיד לחברות ללא אחריות תאגידית ומדידה שלו בדו"ח ESG? שיחה עם אלה אלקלעי, מנהלת אחריות תאגידית בIBI וראש שדולת הנשים, ונגה לבציון נדן, מנהלת שותפה ב value 2 ומנכ"לית green eye.
יותר פירוט
28:00

פרק #7

הכוכב הבא: כיצד משתקפת תעשיית האימפקט בתקשורת הישראלית?

אמיתי זיו

מהם האתגרים שיש לסטראטאפי אימפקט בדרך למודעות ציבורית כדי להיות הכוכב העולה הבא? נשאל את אמיתי זיו, כתב ההייטק הותיק של דמרקר כיצד נראה עולם האימפקט מנקודת מבטו, כיצד התעשיה הישראלית משתקפת בתקשורת, ומה צריכים הטרנדים בתחום האימפקט לעשות כדי להופיע בשער של דמרקר? וגם : האם הברון רוטשילד היה משקיע האימפקט הראשון? ומה הכי עצבן את אמיתי זיו בפודקאסט שלנו?
יותר פירוט
26:02

פרק #6

ענקי האקו סיסטם משתפים פעולה

ניר שמעוני + ג'ידא רינאוי

בפרק זה נתמקד בשני ארגוני האקו סיסטם המובילים בעולמות האימפקט – נדבר על התפתחות האקו סיסטם הישראלי משנה לשנה – על כל מה שחדש ומרגש. בשיחה אישית ומקצועית, ניר שמעוני מנכ"ל שותף ב Tech For Good וג'ידא רינאוי זועבי מנהלת אקטו יספרו לנו על המסע מהעולם החברתי והעסקי עמוק לתוך עולמות יזמות האימפקט.
יותר פירוט
31:41

פרק #5

איפה הכסף הגדול?

אירה פרידמן +גת מגידו

בפרק הזה נעמיק את ההבנה שלנו במשמעות של המילה "השקעות אימפקט" – כמה כסף יש בתחום? איך משקיעים? במה משקיעים? ואיפה יש את פוטנציאל ההון הגדול ביותר.

אירה פרידמן VP ב Social Finance Israel תסקור את סוגי המשקיעים, סוגי ההשקעות וההזדמנויות העומדות בפני משקיעים היום.

גת מגידו מנהלת השקעות ראשית בפסגות תעמיק באפשרויות שעומדות היום בפני משקיעי הענק – המשקעים המוסדיים ולמה השקעות אחריות הן חשובות ופעמים רבות טובות יותר.

יותר פירוט
29:25

פרק #4

כשארבעה ארגונים חוברים יחד לאימפקט משותף

יואל חשין + שחר בוצר

קבוצה שכולה אימפקט: בפרק נראיין שניים ממובילי השקעות האימפקט בישראל, יואל חשין מייסד 2B group ושחר בוצר, שותף מנהל ב 2B Community ונשאל אותם איך בונים קבוצה שמורכבת מארבעה גופי השקעה והשפעה בתחום האימפקט שכולם יחד מוכיחים ש"עסק מטיב הוא עסק מניב". נשמע מהם על ה"למה – מה – ואיך" הקבוצה מצליחה יחד להוביל השפעה חברתית וסביבתית משמעותית בארץ.
יותר פירוט
26:54

פרק #3

הכירו את קרן האימפקט הראשונה בארץ

ססיל בליליוס + ניצן גל

בפרק נדבר עם חלוצת האימפקט הישראלי ססיל בליליוס מ- Impact First אשר תסקור את התפתחות התחום בארץ ובעולם כפי שהקרן הראשונה בתחום בארץ חוותה אותו. נכיר גם את ניצן גל, יזמת שותפה ומנכ"לית Clique.AI, חברת פורטפוליו שעוסקת בפיתוח קהילות חכמות (באמת) ונבין מה זה אומר?

יותר פירוט
27:56

פרק #2

הכירו את קרן האימפקט הגדולה בישראל

סנדרין מונטסמה + ערן פולק

בפרק נכיר את סנדרין מונטסמה מקרן השקעות Bridges, קרן השקעות האימפקט הגדולה בישראל. יחד אתה נלמד על תהליכי קבלת ההחלטות של הקרן והמצפן הערכי שלה. נכיר גם חברת פורטפוליו של הקרן - Ndrip סטארט-אפ אימפקט שעושה מהפכה בתחום ההשקיה בעולם ובשיחה עם המנכ"ל ערן פולק נעמיק בנקודת מבטו של היזם.
יותר פירוט
13:00

פרק #1

מה זה בכלל כל האימפקט הזה?

אלינה שקולניקוב

בפרק המבוא נלמד את כל המושגים הבסיסיים בתחום יזמות האימפקט, נשאל האם אפשר לנפץ את הסטיגמה שרווח כלכלי ורווח חברתי לא יכולים ללכת ביחד? נבין איך יזמות אימפקט יכולה להיות הנגשה של מים וסבון לשטיפת ידיים באיזורים כפריים בהודו, או יצירת שכירות מבוקרת בפרוייקטים של נדל"ן. נבדוק כמה מפותח התחום בישראל, ונשמע לאן הולך העולם. מוזמנים להאזין וללמוד - איך אפשר להפוך את העולם לטוב יותר?
יותר פירוט

חומרים רלוונטיים

דו"ח אימפקט שנתי

דו"ח המפרט את פעילות הקרן בהתפלגות לפי חברות

דף הפייסבוק של אימפקט ניישן

דו"ח המפרט את פעילות הקרן בהתפלגות לפי חברות

תוכניות הקרן בתחום האימפקט

הכירו את התוכניות של קרן אדמונד דה רוטשילד לקידום האימפקט