פעילותנו ממחישה את האמונה שלנו ברוח האדם

הברונית אריאן דה רוטשילד

מה חדש
9 מרץ, 2021

לנוכח האסון האקולוגי הגדול בחופי ישראל: קרן אדמונד דה רוטשילד נרתמת למבצע ניקוי חופים והגברת החינוך והמודעות לאקולוגיה הימית ותורמת כרבע מיליון שקלים

הקרן תעביר את כספי החירום לקידום מוקד מתנדבים ארצי לניקוי החופים, גיבוש קמפיין הסברה ארצי, ולהכשרת סטודנטים ומתנדבים לשיקום נזקי הזיהום

נוכח האסון האקולוגי החמור ביותר מזה שנים בחופי ישראל, במהלכו עשרות טונות של נפט דלפו ממקור לא ידוע, קרן אדמונד דה רוטשילד החליטה לתרום תרומת חירום מיידית על סך 250,000 שקלים על מנת לתפעל ולהתמודד עם האסון. הכספים יועברו למרכז הצעירים בחוף הכרמל, מגמה ירוקה ואקו אושן בכדי להבטיח את ייצוב המערכת האקולוגית לנוכח הזיהום הכבד.

התרומה של הקרן תוביל לגיוס סטודנטים מלגאים מאזור חוף כרמל, שישמשו כרכזי התנדבות להפעלת 12 ימי ניקיון חופים במהלך 6 החודשים הקרובים, עם עשרות מתנדבים. הסטודנטים יעברו הכשרות בתחום, יקבלו את הציוד הדרוש, יכינו וינהלו את ימי ניקוי החופים, אשר יכללו גם הרצאות והעלאת מודעות.

כמו כן,  מגמה ירוקה תגייס סטודנטים שיעברו הכשרה בטיפול ושיקום נזקי אירוע הזיהום ויפעלו במסגרת מוקד המתנדבים הארצי של אקו אושן. בנוסף, יכשירו סטודנטים לקמפיין הסברה ארצי להעלאת מודעות וקידום נושאים סביבתיים הקשורים במשבר האקולוגי. לצערנו טיפול באירועים מסוג זה נוטה להימשך שנים רבות, כאשר משך הזמן לטיפול החירום המיידי לוקח לעיתים כמספר חודשים.

אלי בוך, מנהל הפילנתרופיה של קרן אדמונד דה רוטשילד מוסיף: "בהתאם לחזון מייסדה, הברון אדמונד דה רוטשילד, הקרן מחויבת לחברה הישראלית בשגרה ובחירום, ומקדמת צעירים חלוצים הפועלים למען החברה ולמען אחרים. הים התיכון משמש כמשאב טבע חשוב ומרכזי לכלל תושבי המדינה. עלינו לשמור עליו ועל זכותו הטבעית של הדור הנוכחי והדורות הבאים להנות מסביבה בריאה נקיה וטבעית. תמיכה בקבוצה זו של צעירים מובילי שינוי, המשמשים דוגמא אישית בלקיחת אחריות ועשיה למען ניקיון ושמירה על סביבת הים ושפכי הנחלים תהווה צעד משמעותי להתמודדות עם אסון זה."

קרן אדמונד דה רוטשילד (ישראל) פועלת ליצירת חברה ישראלית צודקת, מלוכדת ומשתפת, ומניעה תהליכים של שינוי חברתי באמצעות ההשכלה הגבוהה. הקרן יוזמת עשרות פרויקטים חדשניים ברחבי הארץ שמטרתם לצמצם את הפערים בחברה ולטפח מנהיגות צעירה ומחויבת, ובכך משפיעה על חייהם של עשרות אלפי אנשים ומעצבת את פניו של דור ההמשך.